W czwartkowe popołudnie przedstawicielki Rady Rodziców spotkały się, aby tradycyjnie przygotować dla uczniów naszej szkoły pyszne rogale świętomarcińskie.  Nasze pracowite Mamy i ich mali pomocnicy upiekli ... około 250 rogali. Tak właśnie działa Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Baborowie. Realizacja ich pomysłów nie byłaby możliwa, bez funduszy zgromadzonych dzięki Państwa składkom na Radę Rodziców. Bardzo dziękujemy i zachęcamy do zasilania konta Rady Rodziców.

24 października Natalia Nowak i Maria Nowak reprezentowały naszą szkołę w Lusowie na uroczystości związanej z 100 rocznicą wybuchu Powstania Wielkopolskiego i odzyskania przez Polskę Niepodległości. Odbyło się również podsumowanie konkursu fotograficznego „Pamiętamy w 100-lecie Powstania Wielkopolskiego”, w którym dziewczyny były laureatkami i otrzymały nagrody.

20181024 09552220181024 10281520181024 10282320181024 11372320181024 12543320181024 1131190

W poniedziałek 15 października odbył się konkurs matematyczno - historyczny LICZ DATY.
Uczniowie rozwiązywali zadania matematyczne o treści historycznej. Rozwiązaniem zadań były daty rozpoczęcia i zakończenia
POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO.

zd3

zd4 zd2

12 października odbyło się w naszej szkole Pasowanie uczniów klasy I. Zebranych gości:  rodziców, uczniów  klasy II i III oraz nauczycieli powitała pani dyrektor Justyna Białasik. Następnie pierwszoklasiści wykazali się różnymi umiejętnościami: pięknie śpiewali, recytowali wiersze, obliczali zadania matematyczne, układali wyrazy z sylab. Nad poprawnością wykonania zadań czuwali uczniowie klasy III. Ostatnim wyzwaniem było wypicie soku z cytryny z uśmiechem na twarzy. Po zaliczonym egzaminie  pierwszoklasiści ślubowali  i zostali pasowani na uczniów przez panią dyrektor. Na koniec złożyli swoje odciski w kronice szkolnej i otrzymali dyplomy , kuferki obfitości i inne upominki. Po pamiątkowym zdjęciu pełni wrażeń  udali się na poczęstunek.

1m

DSCF7872m

DSCF7890m

DSCF7904m

DSCF7911m

DSCF7918m

We wrześniu i październiku na zajęciach w przedszkolu dużo czasu poświęcamy tematom związanym z bezpieczeństwem i dbaniem o zdrowie.
Rozmawiamy, śpiewamy, słuchamy opowiadań, wykonujemy prace plastyczne, ale także zapraszamy gości związanych z pracą na rzecz zdrowia i bezpieczeństwa.
27 września odwiedziła nas pani farmaceutka. Opowiedziała nam o swoim zawodzie. Dzięki pani Zuzi wiemy, że lekarstwa ratują nam życie, ale też mogą nam szkodzić. Bezpieczne są tylko wtedy, gdy przepisze je lekarz, a podają rodzice.
11 października gościliśmy pracownika medycznego, panią Emilkę. Uczyliśmy się udzielania pierwszej pomocy, opatrywaliśmy ” rany ” kolegów i koleżanek.
Zajęcia bardzo nam się podobały.

Dziękujemy gościom za czas spędzony z nami i cenne lekcje potrzebne w życiu.

zdjecie 5

zdjecie 6 zdjecie 3

zdjecie 1

zdjecie4

zdjecie 2

Z okazji Dnia Drzewa w ramach zajęć edukacyjnych dzieci z oddziałów P5 i P6 spotkały się wspólnie, aby przyswoić wiedzę na temat drzew, ich roli w życiu człowieka i w przyrodzie. Zdobywaniu cennych informacji towarzyszyła zabawa, śpiew i taniec. Podjęte działania miały na celu propagować ideę ochrony przyrody, kształtować pozytywny stosunek do niej oraz dostarczyć dzieciom odpowiedzi na ważne pytania: Jakie są rodzaje drzew? Skąd się biorą drzewa? „Jak są zbudowane? Co nam dają drzewa?
W Światowy Dzień Drzewa został również rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Jesienne drzewo” z materiałów ekologicznych, który ogłosiła wcześniej p. Natalia Czekała. Przedsięwzięcie miało na celu  rozwijanie samodzielności dzieci; doskonalenie umiejętności plastycznych oraz kreatywności, wdrażanie do proekologicznych zachowań oraz dostrzeganie piękna natury i znaczenia ochrony środowiska poprzez wykorzystanie materiałów wtórnych. Do organizatora wpłynęło 21 ciekawych prac, które zawisły na ścianie korytarza szkolnego. Powołana komisja  wybrała trzy najciekawsze prace oraz trzy wyróżnienia. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody i dyplomy.

NAGRODY GŁÓWNE:
I miejsce – Kacper Marciniak, oddział P5 - pięciolatki