Szkoła Podstawowa

im.ppłk. Maksymiliana Ciężkiego w Baborowie

PASOWANIE UCZNIÓW KLASY 1 W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

12 października odbyło się w naszej szkole Pasowanie uczniów klasy I. Zebranych gości:  rodziców, uczniów  klasy II i III oraz nauczycieli powitała pani dyrektor Justyna Białasik. Następnie pierwszoklasiści wykazali się różnymi umiejętnościami: pięknie śpiewali, recytowali wiersze, obliczali zadania matematyczne, układali wyrazy z sylab. Nad poprawnością wykonania zadań czuwali uczniowie klasy III. Ostatnim wyzwaniem było wypicie soku z cytryny z uśmiechem na twarzy. Po zaliczonym egzaminie  pierwszoklasiści ślubowali  i zostali pasowani na uczniów przez panią dyrektor. Na koniec złożyli swoje odciski w kronice szkolnej i otrzymali dyplomy , kuferki obfitości i inne upominki. Po pamiątkowym zdjęciu pełni wrażeń  udali się na poczęstunek.

1m

DSCF7872m

DSCF7890m

DSCF7904m

DSCF7911m

DSCF7918m