Szkoła Podstawowa

im.ppłk. Maksymiliana Ciężkiego w Baborowie

Strona główna

ŚWIATOWY DZIEŃ DRZEWA W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

Z okazji Dnia Drzewa w ramach zajęć edukacyjnych dzieci z oddziałów P5 i P6 spotkały się wspólnie, aby przyswoić wiedzę na temat drzew, ich roli w życiu człowieka i w przyrodzie. Zdobywaniu cennych informacji towarzyszyła zabawa, śpiew i taniec. Podjęte działania miały na celu propagować ideę ochrony przyrody, kształtować pozytywny stosunek do niej oraz dostarczyć dzieciom odpowiedzi na ważne pytania: Jakie są rodzaje drzew? Skąd się biorą drzewa? „Jak są zbudowane? Co nam dają drzewa?  
W Światowy Dzień Drzewa został również rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Jesienne drzewo” z materiałów ekologicznych, który ogłosiła wcześniej p. Natalia Czekała. Przedsięwzięcie miało na celu  rozwijanie samodzielności dzieci; doskonalenie umiejętności plastycznych oraz kreatywności, wdrażanie do proekologicznych zachowań oraz dostrzeganie piękna natury i znaczenia ochrony środowiska poprzez wykorzystanie materiałów wtórnych. Do organizatora wpłynęło 21 ciekawych prac, które zawisły na ścianie korytarza szkolnego. Powołana komisja  wybrała trzy najciekawsze prace oraz trzy wyróżnienia. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody i dyplomy. 

NAGRODY GŁÓWNE:
I miejsce – Kacper Marciniak, oddział P5 - pięciolatki
II miejsce - Gabriel Chudziak, oddział P6 - sześciolatki
III miejsce – Adam Michalski, oddział P6 – sześciolatki
 
WYRÓŻNIENIA:
Wojciech Wiorek, oddział P5 - pięciolatki
Maria Wajda , oddział P5 - pięciolatki 
Aleksandra Wiśniewska, oddział P5 - pięciolatki

zd1zd2zd3zd4zd5